Потребителски вход

Постинг
17.11.2013 15:03 - Английски курсове по Skype
Автор: uchebnashkolaaiendai Категория: Други
Прочетен: 754 Коментари: 0 Гласове:

Последна промяна: 17.11.2013 15:05

imageВ София има изобилие от учебни центрове и курсове по английски език, но не бях срещала такава  форма на обучение, каквато предлага Учебен център „Ай енд Ай”.

Според мен, Английски по Скайп, обединява предимствата на двата познати начина – присъствен (в класната стая на центъра)  и електронен (чрез онлайн платформа), като същевременно избягва недостатъците им.

Е-обучението обикновено изисква макар и минимална онлайн култура, защото разчита преди всичко на самоподготовка. Ако не си добре с техниката, си обречен на провал. Също така е доста досадно да си чакаш реда, докато преподавателят общува с другите в класа - защото не ги виждаш, а само чуваш (а когато се включиш по-късно въобще губиш нишката на урока). В класическото обучение няма изненади, освен че трябва да се пребориш с кошмарния трафик на София, за да присъстваш физически в час.

Курсът по Skype English, за който се записах в учебен център ”Ай ен Ай”, е нещо съвсем друго. Нужни са само компютър със Skype, микрофон и камера. След входящ тест (за определяне на нивото) и интервю със шефката на езиковата школата Евелина Поролиева, ми беше определен преподавател и започнах индивидуалното си обучение.

Графикът на курса се оказа много гъвкав – 7 дни в седмицата, между 8.00 часа и 20.00 часа. Лично аз избирах да уча  в домашна обстановка, но можех да го направя и  обедната почивка в офиса. Учебните занятия са по един час, като времето е напълно достатъчно за подготовка на занятието, беседата с преподавателя и кратка подготовка за следващото занятие. Интересно е, че сhat- прозорецът в Skype служи като бяла учебна дъска, а уеб камерата осигуря визуален контакт с преподавателя. Извън учебните часове, има граматически и лексикални упражнения за самостоятелна подготовка, допълнителни задачи и материали (с линкове към тях), диктовки.

За себе си открих ефективен  начин как да усъвършенствам разговорния си английски. Курсът Skype English на учебен център „Ай енд Ай”  осигурява индивидуален подход и бърз резултат.

Гласувай:

Няма коментари